• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Профілактика дитячого травматизму

ЗАХОДИ

щодо запобігання дитячого травматизму в ЦПО "Мрія".

№ з/п

Заходи

Термін виконання

Відповідальна особа

1

Продовжувати забезпечувати безпечні здоров'язберігаючи умови для учасників навачально-виховного процесу.

впродовж 2017/2018 навч.року

Заступник директора з АГЧ

2

Вживати запобіжні заходи щодо недопущення травмування дітей під час навчально-виховного прроцесу

Постійно

Керівники гуртків

3

Інформувати адміністрацію про кожний випадок дитячого травматизму

Негайно

Керівники гуртків


Методичні рекомендації для проведення бесід з учнями загальноосвітніх навчальних закладів з питань: уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами (додаток 1); поведінки у надзвичайній ситуації (додаток 2). Лист МОНУ № 1/9-385 від 30 липня 2014 року

Веб-сайт «Веб-простір безпеки» створений у рамках спільного проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні з Державною службою України з надзвичайних ситуацій для інформування дітей про ризики та загрози, пов’язані з вибухонебезпечними предметами, а також щодо правил безпечної поведінки в інших надзвичайних ситуаціях, містить методичні інструменти для проведення уроків з безпеки життєдіяльності вчителями та іншими працівникам освіти.
ІНФОРМАЦІЯ
Для вирішення питань. що стосуються збереження життя та здоров'я. а також захисту прав та інтересів дитини звертатися до Євтушенко Вікторії Миколаївни, директора закладу або Лазарєвої Наталії Олексіївни, заступника директора з навчально-виховної роботи.

/Files/images/СЮТ Подбай про свою безпеку.JPG

ПАМ'ЯТКА ПО ЗАПОБІГАННЮ ТЕРОРИСТИЧНИХ АКТІВ

Будьте наглядові! Тільки ви здатні своєчасно знайти предмети і людей, сторонніх у вашому під'їзді, дворі, вулиці. Будьте пильні! Звертайте увагу на поведінку оточуючих, наявність безгоспних і не відповідних обстановці предметів. Наведіть лад у власному будинку: встановіть залізні двері з домофоном в під'їзді, щодня перевіряйте закриття підвалів, горищ і технічних будівель. Організовуйте сусідів на чергування поблизу будинку і надання допомоги правоохоронним органам в охороні громадського порядку. Не вдавайте, що нічого не помічаєте при небезпечній поведінці попутників в транспорті! Ви маєте повне право захищати свій тимчасовий будинок. Ніколи не приймайте на зберігання або для передачі іншій особі предмети, навіть найбезпечніші. Виявлення підозрілого предмету в невідповідному (безлюдному) місці не повинне ослабити вашу обережність. Зловмисник міг просто кинути його, злякавшися чого-небудь. Навіть якщо у вас є особистий досвід спілкування з вибуховими речовинами, не намагайтеся маніпулювати ними. Саморобні підривники бувають надчутливими і витончено хитромудрі. Не наближайтеся, а тим більше — не торкайтеся до підозрілого предмету: це може коштувати вам життя. Розкажіть своїм дітям про вибухові пристрої. Навчіть своїх дітей заходам безпеки: не розмовляти на вулиці і не відкривати двері незнайомим, не підбирати безгоспні іграшки, не торкатися до знахідок і т.п.

ПАМ'ЯТКА ПРИ ВИЯВЛЕННІ ПРЕДМЕТУ, СХОЖОГО НА ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИЙ
/Files/images/2.jpg

Помітивши підозрілі предмети або будь яку діяльність, наприклад: річ без господаря; предмет, не відповідний навколишньому оточенню; пристрій з ознаками вибухового механізму; безгоспний автотранспорт, припаркований безпосередньо до будівель; розвантаження невідомими особами різних вантажів в підвальні і горищні приміщення, орендовані квартири, каналізаційні люки і т.п. Не підходьте і не торкайтеся до підозрілого предмету. НЕГАЙНО повідомите найближчому посадовцю (водію трамвая, охоронцю, черговому) або. ПОЗВОНІТЬ за телефоном “102”, а також за контактними телефонами вашого відділення міліції, територіального управління , ЖЕД, домоуправління та інш.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

/Files/images/Копия Копия СЮТ Подбай про свою безпеку.JPG

Варто пам'ятати: купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання; температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній - перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин; не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці; не входьте у воду в стані алкогольного сп'яніння; якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно; ніколи не пірнайте в незнайомих місцях; не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах; якщо вас захопило течією, не намагайтеся з цим боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега; не панікуйте, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і зробивши сильний ривок вбік, спливти; дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега; купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати; за будь-яких умов не лишайте біля води дітей; не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПРИ ЗБИРАННІ ГРИБІВ

Останніми роками реєструється значна кількість нещасних ви­падків, пов'язаних із вживанням грибів. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах.

Основні причини отруєнь: вживання отруйних грибів; неправильне приготування умовно їстівних грибів; вживання застарілих або зіпсованих їстівних грибів; вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпеч­них двійників).

Симптоми отруєння: нудота, блювання, біль у животі, посилене потовиділення; зниження артеріального тиску; судоми, ми­мовільне сечовиділення; проноси; розвиваються симптоми серце­во-судинної недостатності.

Щоб запобігти отруєнню грибами, дотримуйтесь наступних правил: не збирайте гриби, якщо не впевнені, що знаєте їх, якими б апетитними вони не здавалися; не збирайте гриби поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирищах, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно-небезпечних зонах; не збирайте невідомих грибів, особливо з циліндричною ніжкою, у якої є потовщення - "бульба"- обрамлене оболонкою; не збирайте грибів з ушкодженою ніжкою, застарілих , в'ялих, червивих або ослизлих; не збирайте ніколи пластинчаті гриби. Отруйні гриби маску­ються під них; не збирайте "шампіньйони" та "печериці", у яких пластин­ки нижньої поверхні капелюха гриба білого кольору; не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями у довідниках - вони не завжди відповідають дійсності; не куштуйте сирі гриби на смак; не лінуйтеся вдома ще раз перевірити принесені гриби, особливо ті, які збирали діти - усі сумнівні сміливо викидайте;не залишайте нижню частину ніжки гриба, що забруднена ґрунтом - викиньте її; не залишайте у маслюків та мокрух на капелюшку слизьку плівку, ретельно промийте їх; не зволікайте із кулінарною обробкою грибів в день збирання, іна­кше в них утворюється трупна отрута; не забудьте при обробці кип'ятити гриби 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити; не забудьте обов'язково вимочити або відварити умовно їстівні гриби, які використовують для соління, - грузді, вовнянки та інші, котрі містять молочний сік, тим самим позбудетесь гірких речовин, які уражають слизову оболонку шлунка; не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок; не розчиняються у шлунку от­руйні речовини грибів зеленушка, синяк-дубовик та деякі інші. У взаємодії із ал­коголем отрута розчиняється та викликає бурхливе отруєння; не вживайте декілька днів підряд гриби, які досі вважались їстівними, але містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх, також може статись отруєння; не зневажайте і суворо дотримуйтесь правил консервування грибів. Непра­вильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм; не вживайте гриби, які довго зберігалися, а обов'язково прокип'ятіть їх 10-15 хвилин.

Перша допомога при отруєнні грибами: викличте швидку медичну допомогу; одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; випийте активоване вугілля (4-5 пігулок), ко­ли промивні води стануть чистими; після надання первинної допомоги дайте випити по­терпілому міцний чай; каву або злегка підсолену воду, щоб відновити тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і на ноги по­терпілого грілки для полегшення стану; з'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.

Кiлькiсть переглядiв: 97

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.